Jak nakładać korektor?

Skóra w okolicach oczu ze względu na swoją delikatność zasługuje na specjalną troskę. Często po okolicach oczu najszybciej można poznać pierwsze oznaki starzenia się, zmęczenie, czy nieprzespaną noc. Korektor pod oczy to jeden z najważniejszych kosmetyków do twarzy. Dobrze nałożony może ukryć nasze zmęczenie, drobne zmarszczki, nierówny koloryt, czy sińce pod oczami. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa aplikacja, zatem jak to zrobić?

Od czego zacząć?

Jeśli masz już odpowiednio dobrany korektor do Twojego typu cery, to możesz przejść do aplikacji! A jeśli jednak jeszcze nie znalazłaś swojego ulubieńca, na perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-korektory dostępne są korektory najlepszych marek kosmetycznych. Pamiętaj, że od doboru tego kosmetyku zleży, jak będzie się on prezentował na cerze.

Wiele osób nakłada korektor szybko i intuicyjnie, przez co często popełniają podstawowe błędy, których niwelacja zajmie dużo czasu, a przyniesie niesamowite efekty! Przede wszystkim powinno się zacząć od odpowiedniego oczyszczenia cery i nawilżenia skóry poprzez nałożenia lekkiego kremu na twarz. Należy pamiętać o tym, że zadbana cera to pierwszy krok do idealnego makijażu. Jeśli zapomnisz o tym podstawowym kroku, to niestety korektor może paradoksalnie bardziej podkreślić niedoskonałości niż je zakamuflować. Użycie korektora na suchą skórę może jedynie wyeksponować zmarszczki.

Gdzie nakładać korektor?

Częstym błędem jest nakładanie korektora jedynie pod same oczy. Profesjonaliści nakłaniają do tego, aby nakładać korektor na większą powierzchnię w kształcie trójkąta- wyciągając róg poza podkówki pod oczami, obszar nałożenia korektora może sięgać nawet okolic nosa. W ten sposób sprawimy, że korektor będzie ładnie współgrał na twarzy z podkładem i nie będzie się nienaturalnie odznaczał na twarzy. Nałożenie korektora w ten sposób pozwoli nam nadać twarzy łagodny naturalny wygląd.

Wklepujemy czy rozcieramy?

Zdecydowanie wklepujemy! Jak już było wspomniane, skóra pod oczami potrzebuje specjalnej troski z naszej strony. Rozcieranie i rozsmarowywanie preparatu nie jest dobrym rozwiązaniem. Aplikacje korektora należy zacząć od kącika oka przy nosie i stopniowo wklepywać w kierunku zewnętrznego kącika. Aby nie przesadzić z ilością, dobrze jest nałożyć korektor na twarz punktowo i następnie wklepywać go gąbeczką, pędzelkiem, specjalnym aplikatorem lub opuszkiem palca. Jeśli po nałożeniu korektora okaże się, że cienie pod oczami są dalej widoczne, dołóż delikatnie korektor tylko w te miejsca, które prześwitują. Pamiętaj, że tutaj istotne jest, aby nie przesadzić, bo wtedy możesz uzyskać efekt tak zwanego „ciastka”, co uwidoczni wszelkie zmarszczki.

Dla utrwalenia efektu możesz użyć pudru do twarzy i cieszyć się pięknym makijażem przez cały dzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *