Jak zbudować wyjątkową i oryginalną wizję dekoracji. Pomysł na eleganckie wesele z trawą pampasową w tle.

Wiele par młodych marzy o eleganckim weselu w nowoczesnym stylu. Okrągłe i regularne kompozycje przypominające kule już dawno przeszły do lamusa. Ustąpiły one miejsca bukietom, które zaskakują formą oraz nieoczywistym połączeniem roślin. Pampas to roślina kojarząca się ze stylem boho, który z elegancją nie ma zbyt wiele wspólnego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ze sobą te dwa style i wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Kurczowe trzymanie się trendów ślubnych jest bezpieczne, ale wyjście poza schemat potrafi zaowocować spektakularnymi efektami — opowiadają Kasia i Ola z Agencji Ślubnej Czary Marry.

Po pierwsze solidne fundamenty

Wybór miejsca to jedna z najważniejszych decyzji, jakie stoją przed parami młodymi podczas organizacji wesela. Gdybyśmy porównali go do budowy domu, byłby stawianiem fundamentów, a jak wiadomo, bez dobrej postawy nie ma stabilnej konstrukcji i wiele rzeczy może pójść nie tak, jak zakładaliśmy. Prędzej, czy później będzie też trzeba naprawić błędy konstrukcyjne. To może znacznie nadwyrężyć nasz budżet lub wpłynąć na wygląd ostatecznego projektu. Wybór pięknej sali pozwoli skupić się na dekorowaniu, a nie ukrywaniu jej mankamentów. Jak więc nie popełnić błędu przy wyborze sali weselnej? Najważniejsze, żeby jej klimat był spójny z całą wizją dekoracji pod względem kolorystycznym, stylowym lub była ona na tyle neutralna, że pomieści odmienne koncepcje i pomysły. My postawiliśmy na Uroczysko siedmiu stawów. Eleganckie pałacowe wnętrza łączą się tu z kamiennymi ścianami sali. Miejsce ma bardzo spójny charakter, ale pozwala na organizację wesela w wielu odmiennych stylach.

Czas na aranżację przestrzeni

Skoro już mamy solidny fundament możemy skupić się na aranżowaniu przestrzeni. Z doświadczenia wiemy, że spędza to sen z powiek niejednej parze młodej. Łatwo utonąć w morzu inspiracji. Jak tego uniknąć? Najlepiej jeszcze raz przypomnieć sobie pierwotne założenia dotyczące kolorystyki i klimatu. Nieoceniona będzie pomoc doświadczonego florysty, który przeprowadzi Was przez ten proces. Ważne, żeby była to osoba godna zaufania, która zaproponuje Wam odpowiednie rozwiązania i będzie strażnikiem wizji. Będzie architektem wnętrza i dekoracji. Zachęcamy, żebyście dali florystce swobodę działania i słuchali jej rad. Jest specjalistką w swojej dziedzinie, a tworzenie dekoracji to jej chleb powszedni. Tak właśnie było w przypadku Anello Decor, którą zaprosiliśmy do współpracy.

Detale mają moc

Wybieranie dodatków to chyba najprzyjemniejsza część każdego remontu. Po pierwsze wielkimi krokami zbliżamy się do końca, po drugie to właśnie te drobne i na pozór niezauważalne drobiazgi nadają wyjątkowy klimat całej przestrzeni, będą zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy. Detale takie jak podtalerze, ozdobne sztuce, serwety, obrusy oraz papeteria będą dopełnieniem całej koncepcji. Warto skorzystać tu z szerokiej bazy wypożyczalni ślubnych, które mają bardzo szeroki asortyment.

 

Teraz pozostaje już tylko zaprosić gości i celebrować wspólnie spędzone chwile

Wizja dekoracji, którą zaplanujecie, powinna być spełnieniem Waszych marzeń, a nie oczekiwań Waszej rodziny, czy gości. Planując wystrój mieszkania, możecie się sugerować opiniami innych, ale ostateczne decyzje powinny należeć do Was i w zasadzie nikt nie kwestionuje wyboru kanapy czy rozkładu pomieszczeń. A gdyby tak po raz kolejny zainspirować się budową wymarzonego domu i zaplanować wszystko głównie z myślą o sobie? To w końcu Wasz ślub, a goście weselni mają Wam towarzyszyć i wspierać Was w tym jednym z najważniejszych dni w życiu. Zadbajcie o nich i ugośćcie najlepiej, jak potraficie, ale bez rezygnacji z własnych marzeń.

Organizacja: Agencja ślubna Czary Marry

Zdjęcia: Pieczko Pietras

Miejsce: Uroczysko siedmiu stawów

Dekoracje: Anello Decor

Wypożyczalnie: Mamy to, App, Rent for wedding, Ślubny stół

Papeteria: KG Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *