Jaki garnitur do ślubu wybrać?

Ślub jest wyjątkowym dniem, który zależnie od człowieka przytrafia się tylko raz. Takie wydarzenie potrzebuje wyjątkowego garnituru dla Pana Młodego, a jak wiadomo dla niektórych mężczyzn, nie lada wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego stroju. Niezwykle kuszące są klasyczne propozycje, ale z drugiej strony, czasem warto zaszaleć, jeśli mowa jest o własnym ślubie.

Jaki kolor garnituru?

Garnitury ślubne najczęściej są w kolorach grafitu, granatu, czy też brązu. Należy także mieć na uwadze charakter takiego wesela i ślubu. Wiadome, że stroje tego typu stroje w kolorze czarnym są raczej przeznaczone na wieczorne uroczystości. Garnitury o kolorze granatowym niezwykle dobrze prezentują się na zdjęciach. Ów barwa jest bardzo elegancka i niezwykle dobrze nadaje się na ślub. Odpowiednim krokiem jest do niego dobranie czegoś o pudrowej barwie, np. poszetki. Można też wybrać garnitur, który będzie zachwycał delikatnym połyskiem, jednak warto wtedy pamiętać, aby wynikało to z naturalności materiału.

Styl garnituru

Garnitury da się wyróżnić ze względu na wiele czynników, które na swój unikalny sposób przyciągają uwagę. Możemy zrobić to ze względu na liczbę elementów, dlatego mamy garnitury dwuczęściowe, czyli te najbardziej popularne, które składają się ze spodni i marynarki oraz trzyczęściowe, w których skład dodatkowo wchodzą kamizelki.

Alternatywami dla garniturów są oczywiście smokingi, które są bardziej eleganckie, ale mniej oficjalnie niż, np. frak. Marynarka tam jest taliowana i zapinana na 1 guzik oraz posiada rozcięcie z tyłu.

Wcześniej już wspominany frak to strój raczej wieczorowy, ponieważ jego marynarka ma z tyłu dwie długie poły. Z przodu jest krótki i taliowany.

Typ sylwetki

Dopasowane garnitury to podstawa idealnej prezencji, tuszuje on mankamenty i uwydatnia atuty. Przy wyborze odpowiedniego stroju, należy zwrócić uwagę na krój, który pasować będzie do ciała. Niżsi panowie powinni nie ubierać marynarek zapinanych na jeden guzik, to mały szczegół, o którym warto pamiętać. Należy dążyć do tego, żeby figura była bardzo męska. Ramiona powinny wydawać się szersze, a cała sylwetka w najlepszym przypadku musi mieć kształt V. Dla mężczyzn, którym marzy się wysmuklenie, najlepszym wyjściem okażą się prawidłowo taliowane marynarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *