Kamerzysta na wesele, jak wybrać tego najlepszego?

Planując wesele skupiamy się na wybraniu odpowiedniej sali, potraw, ilości gości i dobrej kapeli. O ile te sprawy są w miarę łatwe do ogarnięcia, o tyle znalezienie kogoś, kto sfilmuje nam wesele, już jest o wiele trudniej. Profesjonaliści są rozchwytywani, dlatego trzeba w miarę wcześnie ich usługę zamówić na nasze wesele.

Najważniejsze ujęcia ślubu i wesela na filmowej płycie

Pragniemy, aby kamerzysta weselny zawarł na płycie wszystkie najważniejsze momenty z naszego ślubu i zabawy weselnej. Profesjonalista doskonale się orientuje, co powinno zostać wycięte, a co utrwalone na filmie. Różne śmieszne potknięcia będą mile widziane, gdyż dodają nieco humoru do tak poważnej chwili, ale tutaj trzeba mieć duże wyczucie.

Najlepszy kamerzysta jest nie tylko profesjonalistą w łapaniu odpowiednich ujęć. Ma także wyczucie chwili. Wie, kiedy najechać kamerą na twarz i ją przybliżyć, by uwypuklić malujące się na niej uczucia. Poza tym, stara się on poznać charaktery przyszłych małżonków, ich zainteresowania, poczucie humoru.

Taktowność to również cecha dobrego kamerzysty weselnego. Nie wszystkie pary potrafią pozować, musi więc sam ich ustawiać, mówić co mają w danej chwili zrobić, jak się poruszać itd. Czasem musi powiedzieć jakiś dowcip, by wprowadzić luźną atmosferę, ale dowcip ten musi trafić w gust przyszłych małżonków, co nie jest łatwe, jeżeli kamerzysta nie zada sobie trudu, by zgłębić ich charaktery.

Gdzie powstają ujęcia do filmu?

Ujęcia do filmu mogą zacząć się już w garderobie, gdzie Młodzi przygotowują się do ślubu. Może też to być moment zaręczyn. Potem w domu rodziców, gdzie następuje błogosławieństwo, następnie jazda do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, zaślubiny i zabawa weselna. Empatyczne podejście do bohaterów filmu pozwala wyczuć nastrój nowożeńców, co może pomóc przy cięciu i montażu klatek.

Jeżeli kamerzysta weselny ma dobry kontakt ze wszystkimi weselnikami, dużo łatwiej jest mu nagrywać bawiących się gości, nie będą się czuć skrępowani najeżdżającą na nich kamerą. Kamerzysta nie może być ponury i patrzeć znudzony na ludzi tańczących na parkiecie.

Nie może też zbyt nachalnie wpychać się kamerą między Parę Młodą. Umiejętne lawirowanie obiektywem z dala od nagrywanych ludzi pozwoli na ujęcia najbardziej intymnych spojrzeń i gestów. Po skończonej imprezie kamerzysta będzie miał czas na montaż wszystkich dobrych ujęć. Wykreowanie filmowej pamiątki ślubnej, by spodobała się Nowożeńcom jest trudne i udaje się tylko najlepszym.

Jak rozpoznać najlepszego kamerzystę?

Dużo podpowie nam rozmowa z nim, a także próbki innych filmów z zaślubin (portfolio). Dobry kamerzysta potrafi wyłuszczyć swoje wizje na temat, jak może wyglądać nasz film, ale też nie narzuca nam jej, tylko przystosowuje się do naszych wymagań, ewentualnie podpowie, co można w tym zmienić.

Cenną wskazówką będzie poczta pantoflowa. Najlepsi kamerzyści są polecani przez zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *