Niebanalna księga gości na wesele

Przed Wami ślub, wesele. Zamawiacie zaproszenia, myślicie o dekoracjach, winietkach i planie stołów. Co z księgą gości? Czy to niezbędny element wesela? Sprawdźmy, czy warto ją w ogóle zamówić, a jeśli tak – jak powinna wyglądać. Bo nie musi być wcale gotową elegancką księgą w skórzanej oprawie!

Czy warto mieć księgę gości na weselu? 

Księga gości na wesele ma swoją długą tradycję i stanowi nieodłączny element niemal każdej uroczystości ślubnej. To nie tylko cenna pamiątka dla młodej pary, ale również atrakcja dla gości – samo jej wypełnianie jest pewnego rodzaju rytuałem podczas pobytu na weselu. 

Dzięki księdze gości para młoda może wracać pamięcią do pięknych chwil związanych z zabawą weselną. Jest to skarbnica wspomnień, która pozwala na rozrzewnienie się przy wspominaniu każdego gościa uczestniczącego w weselu. Odczytywanie życzeń, gratulacji czy zabawnych cytatów zapisanych w księdze przez gości może wywołać wiele miłych emocji. 

Jak uatrakcyjnić weselną księgę gości? 

Księga gości na wesele to także doskonały sposób na zapewnienie rozrywki zaproszonym osobom. W chwilach przerwy, gdy gość chce odpocząć od muzyki i tańca, może zasiąść przy stoliku z księgą i zapisać swoje życzenia dla państwa młodych. Dodatkowo, coraz częściej państwo młodzi pozostawiają obok księgi aparat typu Polaroid, zachęcając gości do zrobienia sobie zdjęcia i wklejenia go obok życzeń. To prosta droga do stworzenia wartościowej pamiątki, która stanie się jednocześnie albumem ze zdjęciami. 

Poza długopisem lub piórem i aparatem, młode pary zostawiają do dyspozycji gości również kredki, mazaki, stempelki i inne akcesoria przydatne w ozdabianiu stron zgodnie z preferencjami osób wpisujących się do księgi. 

Personalizacja księgi gości 

Chcąc uczynić księgę gości na wesele jeszcze bardziej wyjątkową, warto zastanowić się nad jej personalizacją. Między innymi w sklepie internetowym Empik Foto można zamówić księgę gości na wesele dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Istnieje możliwość wyboru z różnorodnych kolekcji, takich jak:

  • boho,
  • glamour,
  • elegancka,
  • botaniczna czy minimalistyczna.

Każda z nich jest wyjątkowa i pozwala na stworzenie harmonijnego kompletu ślubnej papeterii. Dodatkowo księga może być dowolnie personalizowana, od projektu okładki po zawartość wewnętrzną. Na jej okładce może znaleźć się nawet zdjęcie młodej pary! 

Warto zamówić całą ślubną papeterię z jednej kolekcji – tak by wszystkie jej elementy, od papeterii, przez plakaty i winietki, po księgę gości i naklejki na podziękowaniach były ze sobą spójne. To znacznie podnosi estetykę uroczystości. 

Księga gości na wesele to niebanalna pamiątka, która pozwala na zachowanie wspomnień z tego wyjątkowego dnia na wiele lat. Dzięki możliwości personalizacji i różnym elementom dodatkowym staje się ona nie tylko cennym upominkiem dla młodej pary, ale także źródłem zabawy dla gości. Zamawiając księgę w Empik Foto, będziecie mieć pewność wysokiej jakości i dopasowania do indywidualnych potrzeb. To co, księga gości znajdzie swoje miejsce na Waszym weselu? 

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *