Obrączki ślubne – zakup last minute

Z jakiego powodu narzeczeni odwlekają zakup obrączek ślubnych na ostatnią chwilę? Poradniki ślubne zalecają, aby ich zakupu dokonać na 2-3 miesiące przed planowanym dniem ceremonii ślubnej. To optymalny termin przede wszystkim związany z czasem oczekiwania na gotowe obrączki, jak i ewentualnymi wahaniami wagi zaręczonych, z którymi może się wiązać zmiana rozmiaru palca. Jak sobie poradzić z poszukiwaniami, gdy pozostało już niewiele czasu? Z czym wiąże się ryzyko zakupu obrączek ślubnych w ostatniej chwili i jaki jest najkrótszy czas oczekiwania na gotowy produkt?

Przyczyny zakupu obrączek ślubnych w ostatniej chwili

Przyczyn odwlekania zakupu obrączek ślubnych może być kilka. Jedną z najbardziej prozaicznych są problemy z podjęciem decyzji co do wzoru. Zdarza się, że gusta i oczekiwania narzeczonych są tak odmienne, że ciężko im jednocześnie sprostać i dojść do satysfakcjonującego kompromisu. Kolejna obawa dotyczy ewentualnej zmianą rozmiaru palca spowodowanego wahaniami wagi. Niektórzy na ten wyjątkowy dzień zaślubin pragnął osiągnąć idealną sylwetką, inni zaś z powodu stresu i zabiegania zyskują lub tracą kilogramy. Dlatego właśnie by zmniejszyć te obawy, firmy jubilerskie oferują możliwość korekty rozmiaru obrączek w określonym czasie od ich zakupu. Obecny sezon należy natomiast do szczególnie nietypowych. Sytuacja związana z pandemią Covid 19, okresowe zamrożenie branży ślubnej i wesel spowodowało, że przyszli Państwo młodzi nie miel pewności co do odbycia się planowanej ceremonii. Narzeczeni wiele decyzji musieli przesunąć w czasie. To dotyczyło również zakupu obrączek ślubnych.

Realizacja 0brączek w 48h, czy to możliwe?

Tak, w ofercie wybranych sklepów stacjonarnych, jak i online coraz częściej pojawia się taka usługa. Warto jednak sprawdzić, z czego wynika krótki czas oczekiwania na wybrany produkt. Bardzo często oferta obrączki 48h dotyczy wybranych modeli, które ze względu na mniej skomplikowany proces produkcji są możliwe do wykonania w tak krótkim czasie. Ofertę obrączek 48h posiadają zwykle sklepy firmowe lub takie, które posiadają sprawną i szybką współpracę z producentem. Dzięki temu są w stanie zrealizować mniej pracochłonne wzory w ekspresowym tempie. Modele, których produkcja wymaga skomplikowanych i długotrwałych zabiegów technologicznych są niemożliwe do zrealizowania w tak krótkim czasie.

Usługa obrączki 48h może być również związana z dostępnością gotowych wzorów w określonej rozmiarówce. Dokładnie sprawdź tzw. gotowce lub obrączki dostępne od ręki. Z czegoś bowiem musi wynikać ich błyskawiczna osiągalność. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności na dokładny skład surowców, z jakich zostały wykonane obrączki. Przykładowo próby złota nie są sobie równe. Pochodzenie i rodzaj kruszcu może się również wiązać z odmiennymi domieszkami, które mogą mieć znaczący wpływ na trwałość produktu. Wykończenie oraz sposób produkcji również ma ogromne znaczenie. To samo tyczy się innych metali takich jak srebro, platyna czy tytan. Przykładowo tytan z powodu niepożądanych domieszek może stracić swoją pierwotną właściwość, jaką jest obojętność dla organizmu ludzkiego. Przestaje przez to być antyalergicznym produktem. Zapoznaj się z tym kto jest producentem, skąd pochodzi towar i gdzie jest wykonywany. Unikaj produktów wątpliwej jakości, które mogą sugerować tanią chińską produkcję. Poszukuj sklepów polskich producentów, którzy posiadają w swojej ofercie modele, które są w stanie zrealizować w ekspresowym czasie ze względu na nieskomplikowany design. W przypadku takich produktów będziesz mieć pewność co do ich jakości i otrzymasz wszystkie wymagane certyfikaty potwierdzające z czego i w jaki sposób zostały wykonane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *