Podziękowania dla rodziców – co warto o nich wiedzieć?

Ślub dwojga młodych ludzi to niezwykle ważne wydarzenie. Warto się zastanowić nad oprawą, która uświetni ten dzień. Jednym z nieodłącznych elementów ceremonii są podziękowania dla rodziców. I wbrew pozorom młoda para często ma dylemat- co przygotować, żeby były one naprawdę wyjątkowe, jak powinny wyglądać, co powinno się w nich znaleźć.

Podziękowania dla rodziców, ale po co?

Na początku warto się zastanowić, czym tak naprawdę są podziękowania dla rodziców. Już nazwa wskazuje, że młoda para tym drobnym gestem chce wyrazić wdzięczność za wychowanie, za to, że mieli pełen ciepła i miłości dom. Jest to pewnego rodzaju wyraz szacunku, a zarazem pożegnanie z dzieciństwem. Bo oto nadszedł dzień, w którym państwo młodzi zakładają własną rodzinę, rozpoczynając nową, wspólną podróż. To jednak nie znaczy, że tym samym zerwą kontakt z rodzicami. To jest symboliczne podziękowanie za dotychczasowe życie i pokazanie, że dorosłe dzieci są gotowe pójść własną drogą.

Podziękowania inne niż wszystkie.

Wiele par decyduje się na standardowy kosz kwiatów, bądź z kawą i słodkościami. I jest to z pewnością piękny prezent, jednak zanim nowożeńcy zdecydują się na zakup klasycznego podarunku, może warto zastanowić się nad czymś, co będzie nietuzinkowe i sprawi, że serca rodziców zabiją mocniej.
Z pewnością idealnym wyrazem wdzięczności będzie zabranie swoich opiekunów w podróż o dorastaniu. Wystarczą zdjęcia z różnych etapów życia młodej pary, zdjęcia, na których jako niemowlęta byli wtuleni w ramiona rodziców, później jak starsi wspólnie z nimi bawili się klockami czy w piaskownicy… I tak kolejne etapy można uwiecznić za szklaną antyramą, żeby pokazać, że młodzi ludzie pamiętają ten czas i są wdzięczni za każdą spędzoną chwilę.

Pomysły mogą być różne, ale najważniejsza jest intencja. Niech te podziękowania dla rodziców będą naprawdę wyjątkowe i tylko ich. Skoro młoda para decyduje się na wesele, wybiera starannie zaproszenia, kupuje wymarzoną suknię, to z pewnością znajdzie również czas, aby usiąść i zastanowić się- co tak naprawdę uszczęśliwiłoby ich rodziców. To może być drobiazg, ale odpowiednio przygotowany, stanie się pamiątką na całe życie i sprawi, że po latach z miłą chęcią rodzice będą wracać myślami do tej niezapomnianej chwili, patrząc na podziękowania, jakie dostali od swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *