Przegląd minimalistycznych perfum

Minimalizm to trend, który staje się coraz modniejszy. Zauważyć można go w wystroju wnętrz, garderobie, kosmetyczce. Poddała mu się też branża perfumeryjna. Dla fanek minimalizmu przygotowała ona oszczędne w formie, niemal surowe zapachy. Czym one się charakteryzują? Wśród propozycji, jakich marek można je odnaleźć? Oto przegląd najpiękniejszych minimalistycznych perfum.

Jakie są minimalistyczne perfumy?

Minimalistyczne perfumy opisać można jako niezwykle cielesne, otulające, bazujące na czystych i szlachetnych nutach. Zapachy, jakie można w nich wyczuć to woń białych kwiatów, drzewa sandałowego, piżma. Dzięki sięgnięciu po te klasyczne aromaty, minimalistyczne perfumy sprawdzą się w każdej sytuacji. „Ubierać” można się w nie zarówno na formalne spotkanie, jak i zmysłową randkę. Warto też wspomnieć, że minimalizm zapachów przejawia się nie tylko w zastosowanych aromatach, ale i opakowaniach. Flakony, w których są one zamknięte, są utrzymane w surowej, ale eleganckiej formie.

Król minimalizmu – Issey Miyake

Nie ma żadnej wątpliwości, że królem minimalistycznych perfum jest Issey Miyake. Projektant wywodzi się z Japonii, czyli kraju, gdzie minimalizm miał się narodzić. Jednymi z pierwszych najpiękniejszych perfum tej marki były L’Eau d’Issey, Zapach ten, choć powstał w latach 90. ubiegłego wieku, świetnie wpisuje się w minimalistyczne trendy XXI wieku. Co więcej, po dziś dzień uważany jest za idealne minimalistyczne perfumy. L’Eau d’Issey to pachnidło delikatne, kwiatowe, doskonałe do noszenia na co dzień. Świetnie spisze się w towarzystwie wiosennych i letnich stylizacji. Aromaty uwięzione w skromnej buteleczce to lotos, róża, żółte kwiaty, lilia, nuty drzewne.

Te popularne perfumy to jednak niejedyne minimalistyczne pachnidła japońskiego projektanta. Kolejne sygnowane logiem Issey Miyake dostępne są na tagomago.pl/collections/issey-miyake. Panie lubiące oszczędne formy chętnie sięgają po L’Eau d’Issey Pure – perfumy pełne nut kwiatowych, wodnych i drzewnych. U Issey Miyake minimalistyczne perfumy znajdą także panowie. Jednymi z ciekawszych propozycji jest L’Eau d’Issey Pour Homme IGO oraz L’Eau d’Issey Pour Homme Intense.

Włoski minimalizm – perfumy Prada

Moda na minimalizm sprawiła, że perfumy inspirowane tym trendem tworzy wiele marek m.in. włoska Prada. W 2007 roku zaprezentowane zostały perfumy Infusion d’Iris. Są one świeże i nowoczesne. Opierają się na aromacie irysa, któremu towarzyszy kwiat afrykańskiej pomarańczy, gorzkiego galbanum i wetywerii. Aby przełamać surowość tych aromatów, Prada dodaje do kompozycji kadzidło i benzoes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *