Ślub w plenerze, jak wybrać najlepsze miejsce na ślub?

Każdy z nas marzy o wyjątkowym ślubie i weselu. Wszyscy znamy z filmów śluby, które odbywają się w plenerze. Sprawiają one wrażenie bardziej swobodnych i niewymuszonych. O wiele łatwiej zorganizować tego rodzaju ślub cywilny, niż kościelny, jednak poświęcenie i koszty warte są efektu końcowego. Jakie miejsca nadają się najlepiej do tego, aby urządzić tego rodzaju przyjęcie?

Ślub w kwiecistym ogrodzie

Czy może być bardziej romantyczne miejsce na powiedzenie sobie „tak” niż ogród pełen kwiatów? Jest to sceneria, która idealnie komponuje się z tą romantyczną atmosferą. Można zdecydować się na ślub w jednym z profesjonalnie stworzonych ogrodów, z których coraz więcej umożliwia taką opcję. Para młoda będzie miała wtedy do wyboru ogród w określonym stylu: wiejskim, prowansalskim, japońskim, antycznym. Miejsce można dostosować do charakteru całej uroczystości. Innym rozwiązaniem jest zorganizowanie plenerowego ślubu we własnym ogrodzie. Wiele osób może się pochwalić naprawdę pięknie urządzonym ogrodem. Taki ślub nabiera wtedy nieco bardziej swojskiego charakteru. Po wszystkim można zorganizować przyjęcie weselne, które będzie się różnić od tego klasycznego: z tańcami na trawie, ogniskiem i zabawami na świeżym powietrzu.

Plenerowy ślub nad morzem lub w górach

Ślub w miejscu, które kojarzy się narzeczonym z ich hobby lub z miejscem, które wiele dla nich znaczy, to kolejny ciekawy pomysł. Niezwykle romantyczne są śluby na plaży, wśród szumu morza i powiewu wiatru. Warto wybrać odludne miejsce, żeby zachować odrobinę prywatności i intymności tej chwili. Dla wielbicieli gór atrakcyjną propozycją może być ślub na górskiej polanie lub w miejscu, z którego roztacza się piękny widok na szczyty. Należy przy tym pamiętać, żeby nie wybierać zbyt ekstremalnych miejsc. Nawet, jeśli urzędnik również będzie wielkim fanem wspinaczki, goście mogą odmówić zaproszenia na taki ślub.

Ślub w plenerze to wspaniała sprawa, można przysiąc sobie miłość wśród zieleni lub w miejscu, które kojarzy się narzeczonym z ich uczuciem. Zawsze należy jednak pamiętać o niespodziewanych okolicznościach, zwłaszcza tych związanych z pogodą. Należy mieć przygotowany namiot na wypadek deszczu i odpowiednie okrycie, gdyby, mimo letniej pory, nagle zrobiło się zimno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *