Wesele plenerowe – powiedzcie sobie „tak” pod chmurką!

Jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka jest poślubienie ukochanej osoby. Konieczność wypowiadania przysięgi w zimnej sali urzędu to już przeszłość. Dziś można wziąć ślub nad jeziorem, w samym środku lasu, a nawet w ogrodzie. Zorganizowanie ceremonii zaślubin w pięknych okolicznościach przyrody to marzenie niejednej pary młodej. Czy wy również marzycie o weselu plenerowym? Odważcie się więc i po prostu je zorganizujcie!

 wesele w plenerze

Wesele w plenerze

Jak sama nazwa wskazuje – wesele plenerowe odbywa się nie na sali weselnej, lecz na świeżym powietrzu. W ten sposób można zorganizować samo przyjęcie bądź też zdecydować się na plenerowy ślub. Warto wiedzieć, że taka możliwość obejmuje nie tylko ślub cywilny, ale także ślub kościelny. Ten drugi wymaga jednak zgody biskupa. Jeżeli wydaje wam się, że ślub i wesele plenerowe możliwe jest wyłącznie w miejscach typowo turystycznych, bogatych w zniewalające widoki, to jesteście w błędzie. Możliwe jest wesele w plenerze w Warszawie; nawet w centrum miasta można znaleźć wiele urokliwych miejsc. Często sale weselne mają do zaoferowania miejsce na zorganizowanie wesela plenerowego, specjalnie do tego przystosowane. Oczywiście można też poszukać nieco poza miastem. Tak naprawdę romantyczną atmosferę i niezwykły klimat można uzyskać nawet we własnym ogrodzie. Znaczenie ma bowiem cała oprawa; dekoracje, goście, jedzenie, muzyka, oświetlenie. Wesele w plenerze, zorganizowane nad rzeką, w ogrodzie lub na plaży, w stylu boho – czy to nie brzmi fantastycznie?

Jak zorganizować wesele w plenerze – najważniejsze kwestie

Organizacja przyjęcia weselnego w plenerze nie jest taka trudna, jak się wydaje. Można zorganizować wszystko zupełnie samodzielnie. Po pierwsze – trzeba znaleźć dogodne miejsce na przyjęcie weselne. Po drugie – wynająć je od właściciela i opłacić. Ciekawym rozwiązaniem może być natomiast organizacja wesela w ogrodzie własnego domu – o ile oczywiście mamy taką możliwość i miejsce to nam odpowiada. Konieczne będzie wówczas zadbanie o catering, wynajem stołów, krzeseł oraz zastawy stołowej, a także parkietu (ciężko tańczyć na trawie). Jeśli myślicie i organizacji wesela plenerowego, to rozważcie skorzystanie z pomocy wedding plannera, który z pewnością ma już takie realizacje na swoim koncie i wszystkim zajmie się za was. W samej Warszawie i okolicach znajdziecie wiele urokliwych miejsc. Pamiętajcie, że potrzebny będzie także fotograf ślubny z Warszawy.

 wesele pod namiotem

Plenerowe wesele – co, jeśli pogoda nie dopisze?

Plenerowe wesela niosą za sobą pewną obawę, a mianowicie, że nie dopisze pogoda. Oczywiście o weselu plenerowym warto myśleć, jeśli planujecie wziąć ślub w miesiącach letnich, ewentualnie późną wiosną czy wczesną jesienią, kiedy temperatury wciąż są jeszcze przyjemne. Niemniej nawet w środku lata może lunąć deszcz. Konieczny będzie więc wynajem namiotu weselnego. Innym rozwiązaniem są sale weselne w Warszawie, które mają do zaoferowania ogród, a w razie niepogody możliwość kontynuowania zabawy we wnętrzu domu weselnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *