Wianek ślubny – podkreśl naturalne piękno

Przygotowania do ślubu są pełne niezliczonych decyzji. Zarówno ustalenia dotyczące weselnego menu, jak i te związane ze stylizacją panny młodej wymagają mnóstwa przemyśleń. Bierzesz ślub w stylu boho? Podkreśl charakter uroczystości naturalnym akcentem. Wianek, jako symbol bliskości z naturą, jest tegorocznym hitem!

Ślubne ozdoby do włosów handmade

Fryzura jest istotnym elementem ślubnej stylizacji. Podkreśla urodę panny młodej oraz charakter sukni. Przyszli nowożeńcy coraz częściej wybierają ceremonię w stylu boho, która pełna jest delikatnych, kobiecych dekoracji i akcesoriów. W takich okolicznościach wianek ślubny wydaje się – nomen omen – naturalnym wyborem. Doskonale komponuje się z każdym kolorem włosów i z powodzeniem zastępuje tradycyjny welon.

Powrót do korzeni

Ręcznie robione ozdoby do włosów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyszłe panny młode pokochały wianki, które powstają w kameralnych pracowniach gotowych spersonalizować każde zamówienie. Dzisiejsze produkty handmade mogą być pełne odważnych kolorów albo subtelne i stonowane, w zależności od indywidualnych preferencji. Rękodzielnicy zapytani o powodzenie ślubnych akcesoriów wskazują na rustykalne wianki, które gustownie dopełniają zwiewną suknię.

Moda na stylowe ozdoby do włosów jest niejako powrotem do korzeni. Przed laty każda panna młoda nosiła wianek ślubny, który w symbolicznym geście zrzucała z głowy, stając się mężatką. W obecnym trendzie na ślub w stylu boho taka ozdoba fryzury zdaje się być nieodłącznym elementem okolicznościowej stylizacji.

Wianek ze sztucznych czy świeżych kwiatów?

Jako przyszła panna młoda staniesz przed wyborem czy zamówić wianek ślubny ze świeżych, czy sztucznych kwiatów. Ostatecznie jest to kwestią indywidualnych preferencji, jednak warto mieć na uwadze, że konkretne kwiaty mogą być niedostępne w świeżej postaci w miesiącu, w którym bierzesz ślub. Wianek ze sztucznych roślin zachowa atrakcyjny wygląd niezależnie od warunków pogodowych i będziesz mogła go wykorzystać ponownie do innych stylizacji.

Masz obawy co do aspektów wizualnych? Poznaj talent rękodzielników, którzy dbają o to, by ich produkty do złudzenia przypominały prawdziwe dary natury. Na stronie Artyferia znajdziesz szeroką ofertę wianków idealnych na ceremonię zaślubin. Znajdź swój wymarzony model, który gustownie dopełni ślubną kreację.

Wianek z welonem – kompromis między tradycjami

Wianek jako ozdoba fryzury ślubnej stanowi efektowną alternatywę dla klasycznego welonu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by mimo wszystko doczepić go do włosów tuż pod wiankiem. To idealny sposób na to, by w tradycję wpleść nutę nowoczesności, a tym samym zaspokoić oczekiwania najbliższych.

Wianek ślubny wraz z suknią powinny tworzyć harmonijną całość. Zdecyduj się na ozdobę, która pasuje stylem do Twojej kreacji. Polne kwiaty podkreślą minimalizm i naturę. Jeśli chcesz mieć ślub jak z bajki, wpleć w swój wianek biżuteryjną gałązkę. Możesz także dopasować ozdobę do aktualnej pory roku. Świetnym dodatkiem do zimowego wianka będą drobne szyszki, jesienią natomiast idealnie sprawdzi się czerwień jarzębiny.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? Kwiecisty wianek z pewnością podkreśli Twój kobiecy urok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *