Wybór sali weselnej, o czym warto pamiętać?

Wybór sali weselnej może być prawdziwym wyzwaniem dla osób planujących ślub. Trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, które mogą mieć znaczenie. Czym się kierować przy wyborze, by wesele zostało zapamiętane jako udane i nie przyniosło przykrych niespodzianek – podpowiadamy.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Planując wesele, przede wszystkim należy pamiętać, że sala weselna powinna być odpowiednio dobrana nie tylko do gustu i oczekiwań młodej pary, ale przede wszystkim do potrzeb gości. Musi być na tyle duża, żeby bez problemu i ścisku pomieścić wszystkich gości przy stołach, a także zapewnić im swobodę poruszania się zarówno podczas tańca, jak i zajmowania miejsca przy stole. Kolejnymi ważnymi rzeczami są oświetlenie i wentylacja oraz nagłośnienie sali weselnej. Te trzy czynniki mają znaczenie podczas przyjęcia weselnego. Światło powinno być jasne, ale nie rażące, raczej ciepłe, muzyka wystarczająco głośna, by umożliwić dobrą zabawę, ale nie zagłuszająca rozmów. Najważniejsza jednak jest klimatyzacja lub jeśli jej nie ma, musi być możliwość otwierania okien. Niezmiernie ważna jest też lokalizacja sali weselnej. Powinien być do niej dobry dojazd, a jeśli goście są przyjezdni, dobrze jest pomyśleć o wyborze sali weselnej połączonej z pokojami gościnnymi. Przed dokonaniem wyboru sali weselnej trzeba wziąć też pod uwagę menu, jakie oferuje podczas wesela restauracja oraz ceny i wolne terminy, Warto więc dokonywać tego wyboru odpowiednio wcześnie.

Jakie nowe rozwiązania mogą ułatwić wybór sali weselnej?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się śluby i wesela w plenerze. Szczególnie w miesiącach letnich organizowanie wesela w specjalnie przystosowanych do tego i wyposażonych namiotach może być świetną alternatywą dla tradycyjnych sal weselnych. Oczywiście w takim wypadku może nas zaskoczyć niepożądana pogoda, ale nawet w takim przypadku warto wiedzieć, że namioty są wodoszczelne i zabezpieczają przed wiatrem. Wybór sali weselnej w tym wypadku będzie ułatwiony, gdyż namiot ustawimy nawet w dużym ogrodzie. Pomysł na organizowanie w taki sposób wesela na plaży, mimo że brzmi romantycznie, nie jest jednak dobry, gdyż wiatr może nanieść piasek na stoły. Wybór sali weselnej musi być więc przemyślany i podyktowany nie tylko fantazją młodej pary, ale przede wszystkim chęcią zapewnienia gościom dobrej zabawy.

Dobrze przemyślany wybór sali weselnej to gwarancja udanego wesela i uniknięcie przykrych niespodzianek. Warto zrobić to odpowiednio wcześnie biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *