Zaproszenia ślubne, jak wybrać te najlepsze?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie. Wszystko trzeba przygotować, tak by było idealne, a dzień ślubu był tym wyjątkowym. Również trzeba zadbać o gości i o ich dobry nastrój. Ładne zaproszenia ślubne będą na pewno pozytywnie odebrane przez gości oraz oddadzą charakter uroczystości. Zaproszenia ślubne, jak wybrać te najlepsze? Jest mnóstwo wzorów do wyboru. Cena za sztukę to średnio 1-2 złote, więc przy wyborze śmiało można kierować się swoimi preferencjami.

Różne warianty zaproszeń ślubnych

Przy wyborze zaproszeń ślubnych para młoda zazwyczaj kieruje się własnym gustem. Chodzi też o to by gościom spodobały się zaproszenia i mogą one nawet podpowiadać w jakim stylu będzie wesele, na przykład impreza w stylu glamour czy popularny obecnie styl boho. Dobrze pomyśleć o tym co ma oddać to zaproszenie i dopiero zacząć szukać dopasowanego do niego wzoru. Czasem można umieścić zdjęcie zakochanych, często do tego typu zaproszeń wykorzystuje się zdjęcia z sesji narzeczeńskiej. Ale te klasyczne z obrączkami, gołębiami, czy tortem weselnym na obrazku też się sprawdzą. Oczywiście są też takie z zabawnymi obrazkami i tekstem zaproszenia, ale trzeba zauważyć, że mogą one wywołać mieszane uczucia, głównie wśród starszych członków rodziny. Najczęściej zaproszenia ślubne są w jasnych odcieniach tj. biel, beż, róż, czy ecru. Można też wybrać wariant kolorystyczny na zaproszeniu odpowiadający przewodniemu kolorowi przyjęcia.

Treść zaproszeń

Firmy tworzące zaproszenia mogą dodać swoje sugestie co do treści, jaka jest w zaproszeniu. Istnieją też gotowe szablony, to na pewno ułatwia zadanie nie jednej parze młodej. Można wybrać taki format tekstu, jaki podoba się narzeczonym. Pojawiają się też czasem obiekcje, co do napisów na zaproszeniach typu „zamiast kwiatów prosimy o książki” i inne podobne. Jednak nie są one nietaktem, wydaje się to dość rozsądne i jest to dobre rozwiązanie. W końcu często pojawia się problem co dać parze młodej, a jeśli para ta daje jasny komunikat, nie ma wątpliwości co do odpowiedniego prezentu, z którego małżonkowie będą zadowoleni.

Kierując się wyborem zaproszenia trzeba wziąć pod uwagę:

1. Budżetem

2. Gustem lub preferencjami

3. Stylem przyjęcia

4. Kolorystyką

Goście będą mogli domyślać się w jakim stylu będzie wesele, ułatwi im to wybór kreacji dla siebie, a także wybór prezentu dla Pary Młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *