Jaki wybrać prezent dla młodej pary?

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Każda para młoda na kilka miesięcy przed jego nastąpieniem staje przed wieloma trudnymi decyzjami. Nie tylko oni dokonują jednak w tym czasie pewnych wyborów. Zaproszeni goście, gdy tylko otrzymają zaproszenie zastanawiają się nad tym, co podarować młodej parze – kopertę z kartką ślubną i gotówką czy może coś innego. Zastawa kuchenna, komplet garnków czy kuchenny robot mogą się wydawać niezwykle praktyczne, ale z pewnością nie będą niczym wyjątkowym, zwłaszcza jeśli któryś z gości pomyślał o tym samym. Otrzymanie kilku takich samych upominków to niezbyt ciekawe doświadczenie, które zazwyczaj kończy się próbą sprzedaży prezentów lub rozdaniem ich rodzinie i znajomym.

Prezenty dla pary młodej – kiedyś i dziś

Prezenty dla młodej pary to już tradycja, która towarzyszy nam od wieków. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najbardziej pożądane były upominki praktyczne, które przydawały się w domu. Młodzi często otrzymywali sprzęty do kuchni, zastawy stołowe, pościele, ręczniki oraz inne podobne rzeczy. Obecnie wielu nowożeńców informuje swoich gości o tym, że nie zależy im na prezentach, lecz na samej ich obecności. Zdecydowana większość uczestników wesela chce jednak obdarować przyszłych małżonków i uważa za niestosowne zjawienie się bez choćby drobnego upominku. Jak wiadomo, nowożeńcy po ślubie zaczynają budować swoje wspólne życie – kupują mieszkanie lub dom, urządzają go i myślą o przyszłości. Właśnie dlatego najbardziej uniwersalnym prezentem ślubnym są pieniądze. Często zdarza się, że młodzi proszą gości w zaproszeniach o to, aby wręczali właśnie gotówkę, ponieważ np. zaciągnęli kredyt na własny kąt lub potrzebują pieniędzy na jego urządzenie. Czasami tworzą też listę rzeczy, które chcieliby otrzymać. Popularnym trendem jest również prośba o pieniądze wraz z trunkiem do piwniczki w nowym mieszkaniu. Wielu gości pragnie zapisać się w pamięci pary młodej, dlatego oprócz gotówki decyduje się na jakiś wyjątkowy prezent od serca, który będzie się kojarzył nowożeńcom właśnie z nimi.

Spersonalizowane upominki dla każdej pary młodej

Czasami bywa tak, że aby dobrać odpowiedni prezent trzeba nieco bliżej znać obdarowywaną osobę. W przypadku nowożeńców istnieją jednak takie propozycje, które są na tyle uniwersalne i jednocześnie unikatowe, że spodobają się każdemu i z pewnością wywołają przyjemne uczucia. Zawsze świetnie trafionym prezentem będzie spersonalizowana ramka na zdjęcie z imionami pary młodej oraz datą ślubu lub pięknie zdobiony album na ślubne zdjęcia. Wspomniany wcześniej trunek nie musi być wręczony w zwykłej torebce. Zamiast tego warto postawić na drewnianą skrzynkę, na której znajdą się życzenia prosto z serca oraz imiona nowożeńców. Taka forma wręczenia np. wina na pewno każdej parze przypadnie do gustu i wyróżni się spośród papierowych czy plastikowych torebek. Wyjątkowym i ciekawym prezentem będzie również skarbonka 3D, do której para młoda będzie mogła wrzucać oszczędności na realizację wspólnych marzeń.

Zabawne prezenty dla nowożeńców

Upominki dla nowożeńców nie zawsze muszą być bardzo poważne. Każdy lubi się czasami pośmiać, dlatego zabawny lecz jednocześnie przemyślany prezent z pewnością sprawi, że na ustach pary młodej zagości uśmiech. Fantastyczną propozycją może być nieco inny sposób wręczenia nowożeńcom gotówki. Zamiast tradycyjnej koperty można postawić na bardzo ciekawe rozwiązanie. Pieniądze umieszczone w strzykawkach, które znajdują się w ramce za szybką lub w drewnianej skrzyneczce na pewno wywołają uśmiech i radość. Taki „zastrzyk gotówki” przypadnie do gustu każdej parze młodej, więc jest to prezent uniwersalny a jednocześnie nietuzinkowy i zabawny. Interesującą propozycją dla osób z poczuciem humoru może być też wręczenie wagi z ciekawym tekstem lub spersonalizowanych fartuchów kucharskich. Tego typu upominki zawsze zapadają w pamięć i wyróżniają się spośród innych, lecz przede wszystkim sprawiają, że para młoda się uśmiecha i odczuwa pozytywne emocje, a to jest przecież najważniejsze jeśli chodzi o prezenty.

Wyjątkowe, eleganckie i oryginalne pomysły na ślubny prezent

Niezwykle ciekawym pomysłem są personalizowane leżaki, które idealnie sprawdzą się podczas podróży poślubnej np. nam morzem, ale nie tylko. Mogą służyć również jako miejsce wypoczynku na balkonie czy tarasie w upalne dni. Elegancką propozycją prezentu dla nowożeńców może być z kolei zegar naścienny wykonany z drewna. Piękne, kwiatowe wzory wzbogacone napisami oraz imionami pary młodej sprawdzą się praktycznie w każdym mieszkaniu i sprawią, że każde spojrzenie na tarczę wywoła przemiłe wspomnienia u młodych. Innym, nietuzinkowym pomysłem jest wręczenie parze młodej patery na ciasto. Nie chodzi jednak o zwyczajną paterę, a o personalizowany produkt z inicjałami, miłą dedykacją i cudownymi zdobieniami podkreślającymi okazję ślubu. To nie tylko bardzo elegancka propozycja, ale też niezwykle praktyczny upominek, który przyda się w każdym domu.

Czasami mniej znaczy więcej

Wydawać by się mogło, że kubki to niezbyt oryginalny prezent. Taki z pozoru niewyszukany upominek może jednak być wyjątkowy i stawać się powodem do uśmiechu każdego poranka, gdy młodzi będą wspólnie wypijali kolejne łyki kawy, patrząc sobie w oczy i pozytywnie myśląc o swojej przyszłości – o marzeniach i celach oraz ich realizacji już nie jako oddzielne jednostki, lecz jako jedność. Kubki z ładnymi zdobieniami kojarzącymi się ze ślubem, imionami i napisami umieszczone w eleganckiej, drewnianej skrzyneczce z życzeniami to świetny pomysł dla każdej pary młodej. Mówi się, że piękno tkwi w prostocie. Nie inaczej bywa w przypadku prezentów ślubnych. Czasami zbyt wydumane upominki mogą nie przypaść do gustu nowożeńcom lub po prostu wprawić ich w zakłopotanie. Postawienie na proste, lecz eleganckie prezenty to często najlepsze wyjście, gdy oprócz gotówki chce się wręczyć parze młodej coś dodatkowego – wyjątkowego i zapadającego w pamięć.

Proste upominki w nietuzinkowym, ślubnym wydaniu

Nowożeńcom, dla których wiara jest bardzo istotnym elementem życia można wręczyć coś, co z pewnością będzie miało dla nich ogromne znaczenie. Personalizowana biblia w ślubnym wydaniu to doskonała pamiątka zawarcia sakramentu małżeństwa. Każdy chrześcijanin powinien posiadać Pismo Święte w swoim domu, dlatego jest to dobry pomysł na prezent dla pary młodej, która dopiero zaczyna urządzać swoje cztery kąty. To właśnie te najprostsze, lecz dobrze przemyślane prezenty przywołujące dzień ślubu – zdobione kubeczki, ramki na zdjęcia, albumy ślubne czy zegary naścienne często są najlepszym rozwiązaniem, gdy nie ma się pomysłu na to, co wręczyć parze młodej oprócz koperty, a chce się podarować też coś od siebie. Na tego typu upominki nowożeńcy będą patrzeć codziennie – pić z nich kawę, zerkać na wskazówki zegara czy wspominać to najważniejsze wydarzenie oglądając fotografie. Wręczając taki prezent nie ma strachu o to, że nie spodoba się on parze młodej, nie trafi w jej gust lub nie będzie pasował do wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *